251R15S110KV4E
CAP CER 11PF 250V 10% NP0 0805
product image
251R15S110KV4E Picture
SeekIC No. : 002954928 Detail
251R15S110KV4E: CAP CER 11PF 250V 10% NP0 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
251R15S110KV4E
Quick Details
Series: S Manufacturer: Johanson Technology Inc
Capacitance: 11pF Voltage - Rated: 250V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 11pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated: 250V
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Series: S
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information251R15S110KV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryCapacitors
Capacitance11pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±10%
Lead Spacing-