252B154B60TA
POT JOYSTICK 150K OHM
product image
252B154B60TA Picture
SeekIC No. : 003619362 Detail
252B154B60TA: POT JOYSTICK 150K OHM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
252B154B60TA
Quick Details
Series: 252 Manufacturer: CTS Electrocomponents
Resistance (Ohms): 150k Power (Watts): 0.01W
Tolerance: ±20% Adjustment Type: Top Adjustment
Rotation Angle: 60° Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Square - 0.815" L x 0.807" W x 0.480" H (20.70mm x 20.50mm x 12.19mm) Package / Case : MQFP
Manufacturer: CTS Electrocomponents
Power (Watts): 0.01W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Top Adjustment
Rotation Angle: 60°
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Square - 0.815" L x 0.807" W x 0.480" H (20.70mm x 20.50mm x 12.19mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information252B154B60TA
Resistance In Ohms150K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%
Mounting TypeThrough Hole
Rotation Angle60°