252MXPR-2535A
FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
product image
252MXPR-2535A Picture
SeekIC No. : 004217019 Detail
252MXPR-2535A: FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
252MXPR-2535A
Mfg:
Toko America Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog Information252MXPR-2535A
VendorToko America Inc
CategoryFilters
Filter TypeHelical
Package / Case0.886" L x 0.315" W x 0.579" H (22.50mm x 8.00mm x 14.70mm)
PackagingBulk
Frequency405MHz Center
Bandwidth9MHz
Insertion Loss3.5dB
Ripple1.5dB
Selectivity15dB (+10MHz) 20dB (-10MHz)
Mounting TypeThrough Hole
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names 252MXPR 2535A