253C503C60NA
POT JOYSTICK 50K OHM
product image
253C503C60NA Picture
SeekIC No. : 004217355 Detail
253C503C60NA: POT JOYSTICK 50K OHM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
253C503C60NA
Parameters:
Technical/Catalog Information253C503C60NA
Resistance In Ohms50.0K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±30%
Mounting TypeThrough Hole
Rotation Angle60°
Package / CaseSquare - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)