254SA103B50A
Input Devices 9.3mm Length 10Kohms 20% w/o switch
product image
254SA103B50A Picture
SeekIC No. : 002542836 Detail
254SA103B50A: Input Devices 9.3mm Length 10Kohms 20% w/o switch
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
254SA103B50A
Mfg:
CTS Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Description
Color :
Features :
Keyboard Interface :
Number of Keys :
Touchpad Interface :
Parameters:
Technical/Catalog Information254SA103B50A
VendorCTS Electrocomponents
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%
Mounting TypeSurface Mount
Rotation Angle50°
Package / CaseSquare - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)