254TA103C60B
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH
product image
254TA103C60B Picture
SeekIC No. : 003619614 Detail
254TA103C60B: POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
254TA103C60B
Quick Details
Series: 254 Manufacturer: CTS Electrocomponents
Resistance (Ohms): 10k Power (Watts): 0.01W
Tolerance: ±30% Adjustment Type: Top Adjustment
Rotation Angle: 60° Mounting Type: Through Hole
Package / Case : MQFP Package / Case: Square - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)
Description
Manufacturer: CTS Electrocomponents
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.01W
Series: 254
Package / Case: Square - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)
Tolerance: ±30%
Parameters:
Technical/Catalog Information254TA103C60B
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±30%
Mounting TypeThrough Hole
Rotation Angle60°