25AA320T-I/SN
EEPROM 4kx8
product image
25AA320T-I/SN Picture
SeekIC No. : 00456755 Detail
25AA320T-I/SN: EEPROM 4kx8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
25AA320T-I/SN
Quick Details
Memory Size : 32 Kbit Organization : 4 K x 8
Data Retention : 200 Years Maximum Clock Frequency : 1 MHz
Maximum Operating Current : 5 mA Operating Supply Voltage : 2.5 V, 3.3 V, 5 V
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Operating Current : 5 mA
Data Retention : 200 Years
Operating Supply Voltage : 2.5 V, 3.3 V, 5 V
Package / Case : SOIC-8 Narrow
Maximum Clock Frequency : 1 MHz
Memory Size : 32 Kbit
Organization : 4 K x 8
Parameters:
Technical/Catalog Information25AA320T-I/SN
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed1MHz
InterfaceSPI, 3-Wire Serial
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C