293D104X5035A2TE3
CAP TANT 0.1UF 35V 5% 1206
product image
293D104X5035A2TE3 Picture
SeekIC No. : 002974602 Detail
293D104X5035A2TE3: CAP TANT 0.1UF 35V 5% 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
293D104X5035A2TE3
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 293D Manufacturer: Vishay Sprague
Capacitance: 0.1µF Maximum Limiting Voltage : 3.5 V
Voltage - Rated: 35V Tolerance: ±5%
ESR (Equivalent Series Resistance): 20 Ohm Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: A Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code: A
Voltage - Rated: 35V
Capacitance: 0.1µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 20 Ohm
Series: TANTAMOUNT® 293D
Manufacturer: Vishay Sprague
Tolerance: ±5%