293D156X0050E2TE3
Tantalum Capacitors - Solid SMD 15uF 50volts 20% E case Molded
product image
293D156X0050E2TE3 Picture
SeekIC No. : 001085975 Detail
293D156X0050E2TE3: Tantalum Capacitors - Solid SMD 15uF 50volts 20% E case Molded
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
293D156X0050E2TE3
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 15 uF Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 0.8 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 4.3 mm Mfr Case Code : E Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : 293D
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 4.3 mm
Capacitance : 15 uF
Mfr Case Code : E Case
ESR : 0.8 Ohms