30-Y-50-010
Wire - Single Conductor 30AWG 1" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. YELLOW
product image
30-Y-50-010 Picture
SeekIC No. : 002506168 Detail
30-Y-50-010: Wire - Single Conductor 30AWG 1" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. YELLOW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30-Y-50-010
Mfg:
OK Industries
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Wire Size (AWG) : 30 Length : 1 in
Jacket Color : Yellow Series : 30-B
Description
Stranding :
Voltage Rating :
Insulation Material :
Maximum Temperature :
Plenum (Y/N) :
Type :
Jacket Color : Yellow
Wire Size (AWG) : 30
Series : 30-B
Length : 1 in
Parameters:
Technical/Catalog Information30-Y-50-010
VendorOK Industries/Div of Jonard Ind Corp
CategoryCables, Wires
ColorYellow
Conductor Diameter0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Diameter0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) MaterialKynar
Length0.250' (76.20mm, 3.00")
Quantity50
Wire Gauge 30 AWG