30D105M250BA2A
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1.0uF 250volts 20% 6.3x13mm
product image
30D105M250BA2A Picture
SeekIC No. : 00731656 Detail
30D105M250BA2A: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1.0uF 250volts 20% 6.3x13mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30D105M250BA2A
Mfg:
Vishay/Sprague
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Axial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 13 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Voltage Rating : 250 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1 uF
Termination Style : Axial
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 13 mm L