30D106M160DC5A
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 160volts 20% 9.5x20.5mm
product image
30D106M160DC5A Picture
SeekIC No. : 00715351 Detail
30D106M160DC5A: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 160volts 20% 9.5x20.5mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30D106M160DC5A
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Axial Dimensions : 9.5 mm Dia. x 20.5 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 160 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 10 uF
Termination Style : Axial
Dimensions : 9.5 mm Dia. x 20.5 mm L