3120F311H7M1W12FG2-2.5A
CIRCUIT BREAKER ROCKER 2.5 AMP
product image
3120F311H7M1W12FG2-2.5A Picture
SeekIC No. : 004227883 Detail
3120F311H7M1W12FG2-2.5A: CIRCUIT BREAKER ROCKER 2.5 AMP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3120F311H7M1W12FG2-2.5A
Mfg:
E-T-A
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog Information3120F311H7M1W12FG2-2.5A
VendorE-T-A
CategoryCircuit Protection
Mounting TypePanel Mount
Actuator TypeRocker
Voltage50VDC, 250VAC
Current - Trip (It)2.5A
Number of Poles1
Breaker TypeThermal
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3120F311H7M1W12FG2 2 5A