3250W-1-103
Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 5% Square Sealed
product image
3250W-1-103 Picture
SeekIC No. : 001267874 Detail
3250W-1-103: Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 5% Square Sealed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3250W-1-103
Resistance : 10 KOhms Termination Style : Radial
Power Rating : 1 Watt Tolerance : 5 %
Product : Trimmers
Resistance : 10 KOhms
Number of Turns : Multi Turn
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3250W-1-103
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)1W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±5%
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3250W 1 103
3250W1103
3250W 103 ND
3250W103ND
3250W-103