3250W-1-103M
Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 5% Sealed Panel Mount
product image
3250W-1-103M Picture
SeekIC No. : 001270518 Detail
3250W-1-103M: Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 5% Sealed Panel Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3250W-1-103M
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~43
Quick Details
Product : Trimmers Product Type : Multiturn
Number of Turns : Multi Turn Resistance : 10 KOhms
Termination Style : Radial Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Description
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Product Type : Multiturn
Termination Style : Radial
Product : Trimmers
Resistance : 10 KOhms
Number of Turns : Multi Turn
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3250W-1-103M
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)1W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±5%
Mounting TypeThrough Hole
Other Names 3250W 1 103M