3250W-1-201
Trimmer Resistors - Through Hole 200ohms 5% Square Sealed
product image
3250W-1-201 Picture
SeekIC No. : 001266208 Detail
3250W-1-201: Trimmer Resistors - Through Hole 200ohms 5% Square Sealed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3250W-1-201
Resistance : 200 Ohms Termination Style : Radial
Power Rating : 1 Watt Tolerance : 5 %
Taper : Linear
Resistance : 200 Ohms
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3250W-1-201
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms200
Power (Watts)1W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±5%
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3250W 1 201
3250W1201
3250W 201 ND
3250W201ND
3250W-201