3250W-1-202M
Trimmer Resistors - Through Hole 2Kohms 5% Sealed Panel Mount
product image
3250W-1-202M Picture
SeekIC No. : 001270271 Detail
3250W-1-202M: Trimmer Resistors - Through Hole 2Kohms 5% Sealed Panel Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3250W-1-202M
  • Qty
  • 0~43
Quick Details
Product : Trimmers Product Type : Multiturn
Number of Turns : Multi Turn Resistance : 2 KOhms
Termination Style : Radial Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Description
Taper :
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Resistance : 2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3250W-1-202M
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms2.00K
Power (Watts)1W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±5%
Mounting TypeThrough Hole
Other Names 3250W 1 202M