3252P-1-104
Trimmer Resistors - Through Hole 100Kohms 1/2" Square Sealed Wire Leads
product image
3252P-1-104 Picture
SeekIC No. : 001270698 Detail
3252P-1-104: Trimmer Resistors - Through Hole 100Kohms 1/2" Square Sealed Wire Leads
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3252P-1-104
  • Qty
  • 0~48
Quick Details
Product : Trimmers Product Type : Multiturn
Number of Turns : Multi Turn Resistance : 100 KOhms
Termination Style : Radial Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt)
Tolerance : 10 %
Description
Taper :
Product Type : Multiturn
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Product : Trimmers
Resistance : 100 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3252P-1-104
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms100K
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%