3252P-1-502LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/2" SQ MT CERMET TRIMMER
product image
3252P-1-502LF Picture
SeekIC No. : 001269762 Detail
3252P-1-502LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/2" SQ MT CERMET TRIMMER
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3252P-1-502LF
  • Qty
  • 0~46
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Multi Turn Product Type : Multiturn
Resistance : 5 KOhms Termination Style : Radial
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt) Tolerance : 10 %
Description
Number of Turns :
Temperature Coefficient :
Product : Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type : Multiturn
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Resistance : 5 KOhms
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt)
Parameters:
Technical/Catalog Information3252P-1-502LF
Resistance In Ohms5.00K
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%