3252W-1-104LF
Trimmer Resistors - Through Hole 100K 1/2" Square Sealed Wire Leads
product image
3252W-1-104LF Picture
SeekIC No. : 001266988 Detail
3252W-1-104LF: Trimmer Resistors - Through Hole 100K 1/2" Square Sealed Wire Leads
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3252W-1-104LF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Trimmers Product Type : Multiturn
Number of Turns : Multi Turn Taper : Linear
Resistance : 100 KOhms Termination Style : Radial
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt) Tolerance : 10 %
Product Type : Multiturn
Taper : Linear
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Product : Trimmers
Resistance : 100 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3252W-1-104LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms100K
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%
Mounting TypeThrough Hole
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3252W 1 104LF
3252W1104LF
3252W 104LF ND