357LB3I038M8800
VCXO Oscillators 38.8800 MHz
product image
357LB3I038M8800 Picture
SeekIC No. : 001167936 Detail
357LB3I038M8800: VCXO Oscillators 38.8800 MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
357LB3I038M8800
Mfg:
CTS Electronic Components
Quick Details
Package / Case : 7 mm x 5 mm Frequency : 38.88 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Packaging : Reel
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 2 mm H Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage : 3.3 Volts
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 2 mm H
Frequency : 38.88 MHz
Parameters:
Technical/Catalog Information357LB3I038M8800
VendorCTS-Frequency Controls (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency38.88MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current50mA