357LB3I040M0000
VCXO Oscillators 40.0000 MHz
product image
357LB3I040M0000 Picture
SeekIC No. : 001167881 Detail
357LB3I040M0000: VCXO Oscillators 40.0000 MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
357LB3I040M0000
Quick Details
Package / Case : 7 mm x 5 mm Frequency : 40 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Packaging : Reel
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 2 mm H Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage : 3.3 Volts
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 2 mm H
Frequency : 40 MHz
Parameters:
Technical/Catalog Information357LB3I040M0000
VendorCTS-Frequency Controls
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency40MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current50mA