357LB3I065M3600
OSC VCXO 65.3600 MHZ 5X7MM SMD
product image
357LB3I065M3600 Picture
SeekIC No. : 003415445 Detail
357LB3I065M3600: OSC VCXO 65.3600 MHZ 5X7MM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
357LB3I065M3600
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: 357 Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Type: VCXO Frequency: 65.36MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: HCMOS, TTL
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±50ppm
Power Dissipation : 175 W Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max): 45mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.079" (2.00mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Function: Tri-State (Output Enable)
Output: HCMOS, TTL
Voltage - Supply: 3.3V
Frequency Stability: ±50ppm
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Type: VCXO
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Series: 357
Height: 0.079" (2.00mm)
Current - Supply (Max): 45mA
Frequency: 65.36MHz
Parameters:
Technical/Catalog Information357LB3I065M3600
VendorCTS-Frequency Controls (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency65.36MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Frequency Stability±50ppm
Supply Current50mA