357LC5C074M2500
OSC VCXO 74.2500 MHZ 5X7MM SMD
product image
357LC5C074M2500 Picture
SeekIC No. : 003415138 Detail
357LC5C074M2500: OSC VCXO 74.2500 MHZ 5X7MM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
357LC5C074M2500
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 357 Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Type: VCXO Frequency: 74.25MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: HCMOS, TTL
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±25ppm
Package / Case : SOT-23-3 Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 45mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.079" (2.00mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Function: Tri-State (Output Enable)
Output: HCMOS, TTL
Voltage - Supply: 3.3V
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency: 74.25MHz
Frequency Stability: ±25ppm
Type: VCXO
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Series: 357
Height: 0.079" (2.00mm)
Current - Supply (Max): 45mA
Packaging: Digi-Reel®
Parameters:
Technical/Catalog Information357LC5C074M2500
VendorCTS-Frequency Controls
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency74.25MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Frequency Stability±25ppm
Supply Current50mA