4310R-102-103LF
Resistor Networks & Arrays 10K 10Pin 2% Isolated
product image
4310R-102-103LF Picture
SeekIC No. : 001576813 Detail
4310R-102-103LF: Resistor Networks & Arrays 10K 10Pin 2% Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4310R-102-103LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : DIP
Packaging : Tube
Description
Dimensions :
Lead Spacing :
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Termination Style : DIP
Parameters:
Technical/Catalog Information4310R-102-103LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms10.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors5
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole