4310R-102-153
Resistor Networks & Arrays 15K 10Pin 2% Isolated
product image
4310R-102-153 Picture
SeekIC No. : 001577909 Detail
4310R-102-153: Resistor Networks & Arrays 15K 10Pin 2% Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4310R-102-153
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 15 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 4.95 mm W x 24.9 mm L x 2.16 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Description
Packaging :
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Dimensions : 4.95 mm W x 24.9 mm L x 2.16 mm H
Resistor Values : 15 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4310R-102-153
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms15.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors5
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole