4606X-101-220LF
Resistor Networks & Arrays 6pins 22ohms Bussed
product image
4606X-101-220LF Picture
SeekIC No. : 001565263 Detail
4606X-101-220LF: Resistor Networks & Arrays 6pins 22ohms Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-101-220LF
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 22 Ohms
Tolerance : 1 % Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Number of Resistors : 5
Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Resistor Values : 22 Ohms
Circuit Type : Bussed
Tolerance : 1 %
Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-101-220LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms22.0
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Mounting TypeThrough Hole