4606X-101-330LF
Resistor Networks & Arrays 6pins 33ohms Bussed
product image
4606X-101-330LF Picture
SeekIC No. : 001562879 Detail
4606X-101-330LF: Resistor Networks & Arrays 6pins 33ohms Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-101-330LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 33 Ohms
Tolerance : 1 % Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Termination Style : SIP
Number of Resistors : 5
Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Circuit Type : Bussed
Tolerance : 1 %
Resistor Values : 33 Ohms
Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-101-330LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms33.0
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeBussed
Number of Pins6
Number of Resistors5
Package / Case6-SIP
Mounting TypeThrough Hole