4606X-101-394LF
Resistor Networks & Arrays 6pins 390Kohms Bussed
product image
4606X-101-394LF Picture
SeekIC No. : 001575862 Detail
4606X-101-394LF: Resistor Networks & Arrays 6pins 390Kohms Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-101-394LF
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 390 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Tolerance : 2 %
Number of Pins : 6
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Circuit Type : Bussed
Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 390 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-101-394LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms390K
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Mounting TypeThrough Hole