4606X-101-822
Resistor Networks & Arrays 6Pin 2% 8.2K Bussed
product image
4606X-101-822 Picture
SeekIC No. : 001574596 Detail
4606X-101-822: Resistor Networks & Arrays 6Pin 2% 8.2K Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-101-822
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 8.2 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Tolerance : 2 %
Number of Pins : 6
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP
Number of Resistors : 5
Circuit Type : Bussed
Resistor Values : 8.2 KOhms
Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-101-822
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms8.20K
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeBussed
Number of Pins6
Number of Resistors5
Package / Case6-SIP
Mounting TypeThrough Hole