4606X-102-124LF
Resistor Networks & Arrays 6pins 120Kohms Isolated
product image
4606X-102-124LF Picture
SeekIC No. : 001576709 Detail
4606X-102-124LF: Resistor Networks & Arrays 6pins 120Kohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-102-124LF
Number of Resistors : 3 Resistor Values : 120 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP Packaging : Bulk
Description
Dimensions :
Number of Resistors : 3
Tolerance : 2 %
Number of Pins : 6
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP
Resistor Values : 120 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-102-124LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms120K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole