4606X-102-181LF
Resistor Networks & Arrays 6pins 180ohms Isolated
product image
4606X-102-181LF Picture
SeekIC No. : 001559498 Detail
4606X-102-181LF: Resistor Networks & Arrays 6pins 180ohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-102-181LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 3 Resistor Values : 180 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Packaging : Bulk
Description
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Number of Resistors : 3
Tolerance : 2 %
Number of Pins : 6
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Resistor Values : 180 Ohms
Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-102-181LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms180
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins6
Number of Resistors3
Package / Case6-SIP
Mounting TypeThrough Hole