4610X-102-223LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 22Kohms Isolated
product image
4610X-102-223LF Picture
SeekIC No. : 001559215 Detail
4610X-102-223LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 22Kohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-223LF
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 22 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : DIP
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : DIP
Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 22 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-223LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms22.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole