4610X-102-333
Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 33K Isolated
product image
4610X-102-333 Picture
SeekIC No. : 001574850 Detail
4610X-102-333: Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 33K Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-333
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 33 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP Packaging : Bulk
Resistor Values : 33 KOhms
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-333
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms33.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole