4610X-102-390LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 39ohms Isolated
product image
4610X-102-390LF Picture
SeekIC No. : 001558890 Detail
4610X-102-390LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 39ohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-390LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 39 Ohms
Tolerance : 1 % Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : DIP
Lead Spacing : 2.54 mm
Package / Case : SIP-10
Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Termination Style : DIP
Tolerance : 1 %
Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 39 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-390LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms39.0
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole