4610X-102-473LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 47Kohms Isolated
product image
4610X-102-473LF Picture
SeekIC No. : 001576862 Detail
4610X-102-473LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 47Kohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-473LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 47 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : DIP Packaging : Bulk
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Package / Case : SIP-10
Termination Style : DIP
Resistor Values : 47 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-473LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms47.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole