4610X-102-561LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 560ohms Isolated
product image
4610X-102-561LF Picture
SeekIC No. : 001576571 Detail
4610X-102-561LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 560ohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-561LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 560 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : DIP Packaging : Bulk
Description
Dimensions :
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Termination Style : DIP
Resistor Values : 560 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-561LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms560
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors5
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole