4610X-102-563
Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 56K Isolated
product image
4610X-102-563 Picture
SeekIC No. : 001574303 Detail
4610X-102-563: Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 56K Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-563
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 56 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Description
Packaging :
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Resistor Values : 56 KOhms
Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-563
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms56.0K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors5
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole