4610X-102-564LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 560Kohms Isolated
product image
4610X-102-564LF Picture
SeekIC No. : 001576149 Detail
4610X-102-564LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 560Kohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-564LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 560 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : DIP
Packaging : Bulk
Description
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Termination Style : DIP
Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 560 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-564LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms560K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins10
Number of Resistors5
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole