4610X-104-221/271
Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 220/270ohm Dual Terminator
product image
4610X-104-221/271 Picture
SeekIC No. : 001573841 Detail
4610X-104-221/271: Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 220/270ohm Dual Terminator
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-104-221/271
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Dual Terminator
Number of Resistors : 9 Resistor Values : 220 Ohms, 270 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Description
Packaging :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Number of Resistors : 9
Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Circuit Type : Dual Terminator
Resistor Values : 220 Ohms, 270 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-104-221/271
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms220, 270
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeDual Terminal
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors16
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole