4610X-104-221/331L
Resistor Networks & Arrays 10 PIN 330ohms
product image
4610X-104-221/331L Picture
SeekIC No. : 001575565 Detail
4610X-104-221/331L: Resistor Networks & Arrays 10 PIN 330ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-104-221/331L
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Dual Terminator
Resistor Values : 330 Ohms Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 2.49 mm W x 5.08 mm L x 3.3 mm H Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP Packaging : Bulk
Description
Number of Resistors :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Package / Case : SIP-10
Dimensions : 2.49 mm W x 5.08 mm L x 3.3 mm H
Resistor Values : 330 Ohms
Circuit Type : Dual Terminator
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-104-221/331L
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms220, 330
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Mounting TypeThrough Hole