4816P-1-103
Resistor Networks & Arrays 10K 2% 16Pin SMT ISOLATED
product image
4816P-1-103 Picture
SeekIC No. : 001578028 Detail
4816P-1-103: Resistor Networks & Arrays 10K 2% 16Pin SMT ISOLATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4816P-1-103
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 8 Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : SOIC-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 7.62 mm W x 9.53 mm L x 2.03 mm H
Lead Spacing : 1.27 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Number of Pins : 16
Package / Case : SOIC-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Resistor Values : 10 KOhms
Lead Spacing : 1.27 mm
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Resistors : 8
Dimensions : 7.62 mm W x 9.53 mm L x 2.03 mm H