500223U050DC2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22KUF 50V -10+75%
product image
500223U050DC2B Picture
SeekIC No. : 00741271 Detail
500223U050DC2B: Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22KUF 50V -10+75%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500223U050DC2B
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.022 Farad Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 95 C
Series : 500 Diameter : 76 mm (3 in)
Length : 105 mm (4.125 in) Lead Spacing : 31.75 mm (1.25 in)
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 95 C
Series : 500
Diameter : 76 mm (3 in)
Lead Spacing : 31.75 mm (1.25 in)
Length : 105 mm (4.125 in)