500R07N2R2CV4T
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402
product image
500R07N2R2CV4T Picture
SeekIC No. : 002933742 Detail
500R07N2R2CV4T: CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500R07N2R2CV4T
Capacitance: 2.2pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±0.25pF
Capacitance: 2.2pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Series: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500R07N2R2CV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-