500R07N4R7CV4T
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402
product image
500R07N4R7CV4T Picture
SeekIC No. : 002933754 Detail
500R07N4R7CV4T: CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500R07N4R7CV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Capacitance: 4.7pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Digi-Reel®
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±0.25pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Capacitance: 4.7pF
Series: -
Packaging: Digi-Reel®
Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500R07N4R7CV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-