50/100MNJ1K000BE
Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 1K OHMS MET
product image
50/100MNJ1K000BE Picture
SeekIC No. : 001293161 Detail
50/100MNJ1K000BE: Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 1K OHMS MET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
50/100MNJ1K000BE
Mfg:
Ohmite
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Resistance : 1 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 50 Watts Temperature Coefficient : 90 PPM / C
Series : Metalohm Dimensions : 0.75 inch W x 2.5625 inches L x 0.75 inch H
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range :
Product :
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Power Rating : 50 Watts
Temperature Coefficient : 90 PPM / C
Resistance : 1 KOhms
Series : Metalohm
Dimensions : 0.75 inch W x 2.5625 inches L x 0.75 inch H