520.01-DGR
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V
product image
520.01-DGR Picture
SeekIC No. : 004168501 Detail
520.01-DGR: SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
520.01-DGR
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 520 Manufacturer: E-Switch
Number of Receivers : 11 Type: Standard
Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom
Current Rating: 10mA (DC) Voltage Rating - AC: -
Voltage Rating - DC: 35V Actuator Type: Square, Button
Color - Actuator/Cap: Gray, Dark Illumination Type, Color: -
Illumination Voltage (Nominal): - Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin Ingress Protection: -
Features: - Panel Cutout Dimensions: -
Description
Type: Standard
Voltage Rating - AC: -
Illumination Type, Color: -
Illumination Voltage (Nominal): -
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Ingress Protection: -
Features: -
Panel Cutout Dimensions: -
Packaging: Bulk
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Actuator Type: Square, Button
Manufacturer: E-Switch
Current Rating: 10mA (DC)
Voltage Rating - DC: 35V