57202-F52-13A
MINITEK UNSHROUDED HDR STRAIGHT
product image
57202-F52-13A Picture
SeekIC No. : 004233843 Detail
57202-F52-13A: MINITEK UNSHROUDED HDR STRAIGHT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
57202-F52-13A
Mfg:
FCI
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog Information57202-F52-13A
VendorFCI
CategoryConnectors
ColorBlack
Connector TypeHeader, Unshrouded
Contact FinishGold, GXT?
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows2
Pitch0.079" (2.00mm)
Row Spacing0.079" (2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish ThicknessFlash
Number of Positions 26
Contact TypeMale Pin
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names 57202 F52 13A