5900-151-RC
RF Inductors 150uH 10%
product image
5900-151-RC Picture
SeekIC No. : 001214534 Detail
5900-151-RC: RF Inductors 150uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-151-RC
Mfg:
J.W. Miller
Quick Details
Inductance : 150 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 1.6 Amps Maximum DC Resistance : 0.129 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Termination Style : Axial
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Inductance : 150 uH
Maximum DC Current : 1.6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.129 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-151-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 1.6A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)129.0 mOhm Max