5900-220-RC
RF Inductors 22uH 10%
product image
5900-220-RC Picture
SeekIC No. : 001211197 Detail
5900-220-RC: RF Inductors 22uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-220-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 6.07 Amps Maximum DC Resistance : 0.026 Ohms
Termination Style : Axial
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Inductance : 22 uH
Maximum DC Resistance : 0.026 Ohms
Maximum DC Current : 6.07 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-220-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±10%
Package / CaseAxial
PackagingBulk
TypeFerrite Core
Current 4A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)26.00 mOhm Max